6 trendów wnętrzarskich na rok 2019 – co jest w modzie?

6 trendów wnętrzarskich na rok 2019 – co jest w modzie?

Jakie kolory i jakie dodatki warto w tym sezonie zastosować w swoim mieszkaniu? Co powoli wychodzi z mody, a co będzie dalej modne w 2019 roku? kolorowe ściany, motywy roślinne, krągłości oraz powrót do stylu Bauhaus – to wszystko w skrócie opiszemy w poniższym artykule.

1. Kolorowe ściany

Wnętrza w stylu skandynawskim z mało wyróżniającymi się kolorami? Zapomnij! W tym sezonie kolory, zwłaszcza na ścianach, to obowiązkowy punkt w aranżacji wnętrz. Tak uwielbiane biele, beże i szarości, ustąpią miejsca przede wszystkim ciemnej butelkowej zieleni, jasnym odcieniom brązu, czerwieni intensywnego pomarańczowego, czy granatu. No i oczywiście nie zapominajmy o kolorze roku 2019 wg. Pantone- koralu. Oczywiście nie tylko ciemne, intensywne barwy będą mile widziane we wnętrzach. Ściany w pastelowych kolorach również będą bardzo modne w tym sezonie.

2. Kamień wraca do łask

Kamień, a przede wszystkim marmur – to zdecydowany „must have” tego roku! Marmur, lub też jego imitacje, które są zdecydowanie bardziej praktyczne i przystępne cenowo. Spotkamy go zarówno na blatach stołów, jak też i na płytkach ceramicznych. I nie zapomnijmy o czarnym marmurze- który jest coraz bardziej popularny.

3. Bauhaus znowu w modzie

Niemiecka szkoła Bauhaus, która wprowadziła nowy nurt w sztuce, architekturze i designie, powstała dokładnie 100 lat temu, w 1919 roku. Ideą Bauhausu są geometryczne i wyważone formy. Wszystkie elementy we wnętrzu powinny także spełniać konkretną funcję (poza dekoracyjną). I to właśnie koncentracja na formach geometrycznych znów pojawia się w 2019 roku. Można spodziewać się powrotu do łask mebli zaprojektowanych właśnie zgodnie z nurtem Bauhaus.

4. Rośliny

Małe, duże, doniczkowe, czy w wazonach. Wszelkiego rodzaju rośliny będą królować w tym sezonie! Czy to z tęsknoty za przyrodą, czy w trosce o własne zdrowie (rośliny oczyszczają powietrze), bez względu na powód – na pewno zobaczymy sporo zieleni w tegorocznych aranżacjach.

5. Kwiatowe wzory

Kwiatowe wzory i żywe rośliny w pomieszczeniu świetnie ze sobą współgrają. Wzory kwiatowe to nie jest nowy trend, jednak wciąż i wciąż bardzo modny. Zarówno te egzotyczne wzory, jak i rodzimych roślin świetnie komponują się w mieszkaniu. Zastosowane na tapetach (czy też coraz bardziej popularnych fototapetach), poduszkach, tekstyliach, dywanach, czy też zasłonach, świetnie komponują się z pozostałymi meblami.

6. Krągłości

Meble o obłych kształtach – moda wprost z lat 70. XX wieku właśnie powraca na salony! Chodzi nam tu nie tylko o okrągłe stoliki, czy zaokrąglone sofy i fotele, ale także kszesła z giętego drewna. Meble pokryte welurem, aksamitem, czy też skórą naturalną, koniecznie w ciepłych barwach to topowe propozycje na rok 2019.

Udostępnij post: