Architektura przyjazna środowisku – case study apartamentowca Antracita

Architektura przyjazna środowisku – case study apartamentowca Antracita

Z dbałością o środowisko

Jako firma deweloperska mamy świadomość wpływu naszych inwestycji na ludzi, miasto, otoczenie. Dążymy do tego, by nasze realizacje w pełni odpowiadały oczekiwaniom Klientów, z jednoczesną dbałością o środowisko w całym cyklu budowlanym.

Nie bez powodu inwestycja Antracita przy ul. Piastowskiej 11 i 11A w konkursie „Kraków mój dom 2016” w kategorii „Architektura mieszkaniowa” otrzymała najwięcej głosów od czytelników Dziennika Polskiego!

 

Oszczędność i ekologia

Podczas cyklu budowlanego użyte zostały tylko i wyłącznie naturalne materiały oraz ekologiczne rozwiązania. Nie zastosowaliśmy przefabrykantów, każdy element wykonano ręcznie.

Elewacja budynku została uzbrojona włóknem szklanym, jest wentylowana oraz ocieplona wełną mineralną. Jest to rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić na ogrzewaniu, a dobra izolacja akustyczna jest gwarancją ciszy wewnątrz pomieszczeń.

Łącznik tarasów Schoeck Izokorb zmniejsza straty energii w obrębie wystających elementów budynku.

W każdym z apartamentów, dzięki zastosowaniu systemu zdalnego sterowania (BMS- Building Management System), zoptymalizowaliśmy zużycie energii cieplnej i elektrycznej. Klienci mają pełną kontrolę zużycia mediów poprzez np. automatyczne wyłączanie ogrzewania przy otwarciu okien.

Piece dwufunkcyjne kondensacyjne, znajdujące się w apartamentach, pozwalają na optymalizację zużycia ogrzewania, a zamknięta komora spalania jest gwarancją bezpieczeństwa.

Te energooszczędne rozwiązania, pozwalają zarówno oszczędnie gospodarować energią, a dodatkowo są proekologiczne.

 

Komfort i nowoczesność

Antracita, to projekt cenionego na świecie biura architektonicznego K. Ingarden J., J. Ewý – Architekci, sp. z o.o.. Antracita powstała z myślą o wymagających Klientach, którzy doceniają ekologiczne rozwiązania, zastosowane w apartmentach oraz wyjątkową jakość architektury.

Nieszablonowy układ pomieszczeń w każdym z apartamentów daje ogromne możliwości aranżacji wnętrza. Dyskretny system klimatyzacji, zdalna regulacja włączenia i natężenia światła, możliwość dostosowania scenariuszy grzewczych, oświetleniowych, alarmowych, pozwala w pełni komfortowo korzystać z uroków apartamentów, tworząc osobiste centrum relaksu.

W harmonii z wnętrzami pozostaje zewnętrzne podświetlenie fasady, oświetlenie wokół budynku, pełne przeszklenia z użyciem filtra słonecznego, a także pnącza zimozielone na elementach elewacji. Indywidualne miejsca w parkingu podziemnym z szybkobieżnymi bramami wjazdowymi i podgrzewanym zjazdem jest gwarancją bezpieczeństwa i komfortu użytkowania dla zmotoryzowanych.

 

Lokalizacja

Właściwa lokalizacja jest niezmiernie ważną kwestią z punktu widzenia ochrony środowiska. Budynek powinien dobrze komponować się z otoczeniem oraz nie zaburzać krajobrazu. I właśnie to przyświecało nam przy wyborze lokalizacji dla projektu Antracita. Budynek znajduje się w bezpośredniej okolicy krakowskich Błoń i dzielnicy Zwierzyniec, które słyną z walorów przyrodniczych i historycznych.  Sam budynek jest zaprojektowany w ten sposób, by wpisał się w tą wyjątkową lokalizację. Znajduje się on wzdłuż trasy kanału wlotu świeżego powietrza do Krakowa.

 

 

Antracita przyjazna środowisku

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, stworzyliśmy oszczędne, ekologiczne, a zarazem ekskluzywne apartamenty, dające poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Budowaliśmy go z myślą o przyszłości – stąd też i dziś, po trzech latach od zakończenia budowy, odpowiada na najbardziej wyrafinowane oczekiwania oraz spełniający standardy zrównoważonego budownictwa, jakże ważnego we współczesnym świecie. Antracita to budynek zaprojektowany na lata…

Udostępnij post: