Proxima- Service – przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne

Proxima- Service – przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne

Działania CSR w strategii firmy

Proxima- Service  to spółka o rodzinnym charakterze, której działalność w Krakowie wykracza poza ramy właściwego biznesu.

Strategia zarządzania naszym przedsiębiorstwem, jako fundament stawia elementy niosące wartość dla mieszkańców i otoczenia.

Jako, że nasza główna działalność skupiona jest na Królewskim mieście Krakowie, to właśnie tu, już od wielu lat, realizujemy działania na rzecz lokalnej społeczności.

 

Poniżej przybliżamy nasze dotychczasowe inicjatywy:

 

Koncerty organizowane z Cracovia Music Agency

Dumnie wspieramy muzyczne i kulturalne inicjatywy w Krakowie. W tym roku byliśmy partnerem cyklu koncertów wybitnych artystów w Krakowie, pod wspólną nazwą Summer Jazz Festiwal – 23 edycja.
Serdecznie zapraszamy również na najbliższe wydarzenia:
  • 15 września 2018 r. w Muzeum Manggha – koncert inaugurujący Śmietana Competition 0raz 5 rocznicy śmierci Artysty – z udziałem muzyków; Wojciecha Karolaka, Piotra Barona, Karen Edwards, Marka Napiórkowskiego, Adama Czerwińskiego oraz oraz orkiestry smyczkowej pod kierownictwem mieszkającej w Londynie Alicji Śmietany ( córki Jarosława Śmietany)
  • 2 listopada 2018 r. w Kijów Centrum – koncert Al. Di Meola OPUS – w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych Plus+
  • październik/ listopad/ grudzień 2018 r. – koncerty w w ramach cyklu Twarze Jazzu- Studio S-5 im. Romany Bobrowskiej w  Radio Kraków.

 

Teatr Nowy Proxima

Proxima- Service jest wieloletnim Mecenasem Strategicznym Teatru Nowego Proxima, założonego w 2006 roku. Działalność teatru obejmuje promocję nowej dramaturgii, promocję młodych artystów, działania edukacyjne w zakresie sztuki. Jest on również ważnym punktem na mapie Krakowa w zakresie działalności kulturalnej. Mieszkańcy Krakowa mieli okazję gościć na deskach Teatru Nowego Proxima wspaniałych aktorów, m. in. Edwarda Linde- Lubaszenko, Sonię Bohosiewicz, Daniela Olbrychskiego, Krystynę Czubównę, Annę Polony, Urszulę Dudziak, Andrzeja Grabowskiego.

 

AS Progress

Częścią Stowarzyszenia Siemacha była Akademia Sportu Progres, nad którą patronat objął Jerzy Dudek.  Proxima-Service wspierając tę akademię, jest świadoma jak ważnym aspektem w życiu ludzi jest sport, który nie tylko rozwija siłę fizyczną, ale również jego idea promuje takie wartości jak wytrwałość, uczciwość, solidarność. Nasze zaangażowanie w powyższe ideały zaowocowało przyznaniem nam przez władze Krakowa „Honorowego Tytułu Przyjaciela Sportu za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej poprzez pomoc udzieloną sportowcom oraz organizacjom sportowym działającym na teranie gminy miejskiej Kraków w 2012 roku.”

 

Stowarzyszenie Siemacha

Od kilku lat firma Proxima-Service jest strategicznym sponsorem Stowarzyszenia Siemacha, która jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce świadczącą systemową pomoc dla dzieci i młodzieży. Głównym celem tej organizacji jest pomoc społeczna w trudnej sytuacji życiowej, ochrona i promocja zdrowia, nauka, oświata, edukacja, wypoczynek dzieci i młodzieży.

 

Trefl Proxima Kraków

Proxima-Service od zawsze buduje dobre emocje, dlatego to hasło stało się główną myślą przewodnią w sponsorowaniu ekstraklasowego Klubu siatkarskiego Trefl Proxima Kraków. Przez dwa sezony (od 2016 ro 2018 roku) wspieraliśmy siatkarki z Proxima Kraków nie tylko finansowo, ale również angażowaliśmy się w rzeczywiste życie sekcji. Dzięki profesjonalnym założeniom przeniesionym wprost z zarządzania w biznesie, udało się zrealizować zakładane plany sportowe.

 

Politechnika Krakowska

Każda realizacja naszej kolejnej inwestycji to skomplikowany proces powiązany z wieloma dziedzinami m.in. gospodarką, biznesem, nauką, techniką. Dlatego z dużą przyjemnością angażowaliśmy się finansowo na polu nauki na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, szkolącej przyszłych inżynierów, których wiedza będzie w przyszłości pomocna w realizowaniu inwestycji nie tylko mieszkaniowych i komercyjnych, ale również w zagospodarowaniu miejsca, w którym na co dzień żyjemy.

 

Stypendia Nowy Kraków

Firma Proxima-Service od października 2015 roku brała udział w programie stypendialnym pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa „Nowy Kraków-stypendia promocyjne dla młodych artystów teatru i sztuk performatywnych”. Głównym celem tego programu było finansowanie i organizacyjne wsparcie młodych krakowskich artystów, tworzenie w Krakowie nowych i silnych środowisk artystycznych koncentrujących młodych aktorów, reżyserów, scenografów, choreografów, kompozytorów i pisarzy, a poprzez to ożywienie krakowskiego środowiska artystycznego, i w dalszej perspektywie wzmocnienie pozycji Krakowa w ogólnopolskim życiu kulturalnymi artystycznym.

 

Udostępnij post: